Euroleague: Το πρόγραμμα των «αιωνίων»

Παρασκευή, 19 Ιουλίου 2019 15:23
UPD:15:24
Eurokinissi Sports/EUROKINISSI
A- A A+

Στις 6 Δεκεμβρίου 2019 θα γίνει το πρώτο ντέρμπι των «αιωνίων» αντιπάλων στην Euroleague με γηπεδούχο τον Παναθηναϊκό.

Το αναλυτικό πρόγραμμα των Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού στη διοργάνωση της περιόδου 2019/2020 είναι το ακόλουθο:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

1η αγωνιστική (3/10): Βιλερμπάν - Ολυμπιακός

2η αγωνιστική (11/10): Ολυμπιακός - Βαλένθια

3η αγωνιστική (18/10): Ολυμπιακός - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης

4η αγωνιστική (25/10): Μπασκόνια - Ολυμπιακός

5η αγωνιστική (30/10): ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ολυμπιακός

6η αγωνιστική (1/11): Ολυμπιακός - Μακάμπι Τελ Αβίβ

7η αγωνιστική (7/11): Ολυμπιακός - Αναντολού Εφές

8η αγωνιστική (15/11): Ολυμπιακός Ζάλγκιρις Κάουνας

9η αγωνιστική (19/11): Μπάγερν Μονάχου - Ολυμπιακός

10η αγωνιστική (21/11): Αλμπα Βερολίνου - Ολυμπιακός

11η αγωνιστική (29/11): Ολυμπιακός - Αρμάνι Μιλάνο

12η αγωνιστική (6/12): Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός

13η αγωνιστική (12/12): Ρεάλ Μαδρίτης - Ολυμπιακός

14η αγωνιστική (18/12): Ολυμπιακός - Χίμκι

15η αγωνιστική (20/12): Ερυθρός Αστέρας - Ολυμπιακός

16η αγωνιστική (22/12): Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός

17η αγωνιστική (2/1): Ολυμπιακός - Φενέρμπαχτσε

18η αγωνιστική (10/1): Βαλένθια - Ολυμπιακός

19η αγωνιστική (14/1): Ολυμπιακός - Αλμπα Βερολίνου

20η αγωνιστική (17/1): Ολυμπιακός - Μπάγερν Μονάχου

21η αγωνιστική (23/1): Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Ολυμπιακός

22η αγωνιστική (30/1): Ολυμπιακός - Μπασκόνια

23η αγωνιστική (4/2): Ζάλγκιρις Κάουνας - Ολυμπιακός

24η αγωνιστική (6/2): Ολυμπιακός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

25η αγωνιστική (20/2): Ολυμπιακός - Βιλερμπάν

26η αγωνιστική (27/2): Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ολυμπιακός

27η αγωνιστική (3/3): Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός

28η αγωνιστική (6/3): Αναντολού Εφές - Ολυμπιακός

29η αγωνιστική (12/3): Αρμάνι Μιλάνο - Ολυμπιακός

30η αγωνιστική (20/3): Ολυμπιακός - Ρεάλ Μαδρίτης

31η αγωνιστική (24/3): Ολυμπιακός - Ερυθρός Αστέρας

32η αγωνιστική (27/3): Χίμκι - Ολυμπιακός

33η αγωνιστική (2/4): Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός

34η αγωνιστική (9/4): Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

1η αγωνιστική (4/10): Παναθηναϊκός - Ερυθρός Αστέρας

2η αγωνιστική (10/10): Βιλερμπάν - Παναθηναϊκός

3η αγωνιστική (17/10): Παναθηναϊκός - Αρμάνια Μιλάνο

4η αγωνιστική (24/10): Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Παναθηναϊκός

5η αγωνιστική (29/10): Χίμκι - Παναθηναϊκός

6η αγωνιστική (31/10): Παναθηναϊκός - Αναντολού Εφές

7η αγωνιστική (8/11): Παναθηναϊκός - Βαλένθια

8η αγωνιστική (14/11): Παναθηναϊκός - Άλμπα Βερολίνου

9η αγωνιστική (19/11): Ζάλγκιρις Κάουνας - Παναθηναϊκός

10η αγωνιστική (22/11): Μπάγερν Μονάχου - Παναθηναϊκός

11η αγωνιστική (28/11): Παναθηναϊκός - Μπασκόνια

12η αγωνιστική (6/12): Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός

13η αγωνιστική (13/12): Μπαρτσελόνα - Παναθηναϊκός

14η αγωνιστική (17/12): Παναθηναϊκός - Φενέρμπαχτσε

15η αγωνιστική (19/12): Μακάμπι Τελ Αβίβ - Παναθηναϊκός

16η αγωνιστική (26/12): Παναθηναϊκός - Ρεάλ Μαδρίτης

17η αγωνιστική (2/1): ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Παναθηναϊκός

18η αγωνιστική (9/1): Αρμάνι Μιλάνο - Παναθηναϊκός

19η αγωνιστική (15/1): Παναθηναϊκός - Μπάγερν Μονάχου

20η αγωνιστική (17/1): Παναθηναϊκός - Ζάλγκιρις

21η αγωνιστική (24/1): Παναθηναϊκός - Βιλερμπάν

22η αγωνιστική (31/1): Βαλένθια - Παναθηναϊκός

23η αγωνιστική (5/2): Ερυθρός Αστέρας - Παναθηναϊκός

24η αγωνιστική (7/2): Παναθηναϊκός - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης

25η αγωνιστική (21/2): Παναθηναϊκός - Μπαρτσελόνα

26η αγωνιστική (28/2): Ρεάλ Μαδρίτης - Παναθηναϊκός

27η αγωνιστική (3/3): Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός

28η αγωνιστική (5/3): Παναθηναϊκός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

29η αγωνιστική (13/3): Φενέρμπαχτσε - Παναθηναϊκός

30η αγωνιστική (19/3): Άλμπα Βερολίνου - Παναθηναϊκός

31η αγωνιστική (25/3): Παναθηναϊκός - Χίμκι

32η αγωνιστική (27/3): Αναντολού Εφές - Παναθηναϊκός

33η αγωνιστική (3/4): Παναθηναϊκός - Μακάμπι Τελ Αβίβ

34η αγωνιστική (10/4): Μπασκόνια - Παναθηναϊκός

Προτεινόμενα για εσάς

Αθλητικές Μεταδόσεις