Μοιρασιά (0-0) στο «Καυτανζόγλειο» για Ηρακλή και Παναιτωλικό

Με «λευκή» ισοπαλία περάτωσαν τις υποχρεώσεις τους στο φετινό πρωτάθλημα Ηρακλής και Παναιτωλικός, που έμειναν στο 0-0 στο «Καυτανζόγλειο» στάδιο και ολοκλήρωσαν την παρουσία τους έχοντας συλλέξει από 35 βαθμούς.

Η έλλειψη βαθμολογικού κινήτρου συνέβαλε στη διεξαγωγή ενός παιχνιδιού – αγγαρεία, με το πρώτο ημίχρονο να έχει να παρουσιάσει μόνο τη φάση του 41ου λεπτού με τη διπλή απόκρουση του Περέιρα, αρχικά στο πλασέ του Καραγκούνη και ύστερα στο σουτ του Βέλλιου

Ο ρυθμός ανέβηκε στην επανάληψη, όταν ο Ηρακλής έγινε πιο κινητικός και άρχισε να επιζητεί το γκολ. Στο 48΄ ο Καρασαλίδης απείλησε αλλά δεν βρήκε στόχο, με τον Παναιτωλικό να απαντά στο 56΄ με το άστοχο πλασέ του Ουάρντα

Τη μεγαλύτερη ευκαιρία του παιχνιδιού, τελικώς, την έχασε ο Περόνε στο 78΄, όταν δέχθηκε την μπάλα στο σημείο του πέναλτι από τον Κυριακίδη αλλά δεν κατόρθωσε να σκοράρει. Η ομάδα του Αγρινίου κατετάγη στην 11η θέση της φετινής Σούπερ Λίγκας, ενώ ο «Γηραιός» ήταν 12ος.