Στα προημιτελικά του Κυπέλλου ο Απόλλων Παραλιμνίου

Η ομάδα των Σερρών νίκησε στην Κρήτη τον Άγιο Νικόλαο με 2-1 στην παράταση και στους «8» της διοργάνωσης θα αντιμετωπίσει τη Λαμία.

Η προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας θα έχει εκπρόσωπο από τη Γ΄ Εθνική κι αυτός θα είναι ο Απόλλων Παραλιμνίου, που νίκησε με 2-1 στην παράταση (1-1 η κανονική διάρκεια, 2-2 ο πρώτος αγώνας) τον Άγιο Νικόλαο στην Κρήτη και στους «8» θα παίξει με τη Λαμία.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό με εκτέλεση φάουλ του Γεωργιάδη, αλλά με τη συμπλήρωση μισής ώρας στο παιχνίδι ο Μηνάς ισοφάρισε μετά από ασίστ του Μελισσόπουλου.

Το σκορ δεν άλλαξε ως το τέλος της κανονικής διάρκειας κι επειδή ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ δεν υφίσταται, οι αντίπαλοι οδηγήθηκαν στην παράταση.

Εκεί «μίλησε» ξανά ο Γεωργιάδης: στο 109΄ ο ποδοσφαιριστής των φιλοξενούμενων έκλεψε τη μπάλα, πέρασε έναν αντίπαλο και μπαίνοντας στην περιοχή έκανε το πλασέ πάνω από τον τερματοφύλακα Γιαγκόζη, στέλνοντας τον Απόλλωνα Παραλιμνίου στα προημιτελικά.