Επιτέλους νίκη για τον Αστέρα Τρίπολης

Η αποβολή του Στάθη στο 54΄ άνοιξε το δρόμο για την πρώτη νίκη του Αστέρα Τρίπολης στο πρωτάθλημα, με 2-0 επί του Πλατανιά στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League.

Μετά από ένα πάρα πολύ κακό πρώτο 45λεπτο, διάστημα στο οποίο οι γηπεδούχοι αποδοκιμάστηκαν από τους οπαδούς τους, στην επανάληψη η φάση που σημάδεψε το ματς σημειώθηκε στο 54΄. Ο Σελίμος απέβαλλε τον Στάθη, ο Πλατανιάς που μέχρι τότε κρατούσε άνετα ανέπαφη την εστία του έμεινε με παίκτη λιγότερο και η συνέχεια του παιχνιδιού ήταν… αναμενόμενη.

Με το αυτογκόλ του Βάντεσρσον στο 64΄ κι άλλο ένα του Καλτσά λίγο πριν από το φινάλε οι Αρκάδες πήραν τη μεγάλη νίκη, πρώτη μετά από 4 σερί ήττες και ελπίζουν σε καλύτερη συνέχεια. Η πρώτη ήττα για τους Κρήτες του Γιώργου Παράσχου ήρθε… φυσιολογικά μετά την αποβολή του Στάθη, φάση για την οποία διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι φιλοξενούμενοι.