Γερμανία: Ξεκίνημα με «διπλό» η Κολονία

Με εκτός έδρας νίκη επί της Στουτγκάρδης ξεκίνησε το πρωτάθλημα η Κολονία, ενώ με το… δεξί μπήκε στη νέα σεζόν και η Βόλφσμπουργκ,

Μεγάλο ματς έγινε στην έδρα της Στουτγκάρδης, όπου μέσα σε 15 λεπτά μπήκαν τέσσερα γκολ με την φιλοξενούμενη Κολονία να παίρνει μεγάλη νίκη με 3-1. Η Κολονία προηγήθηκε στο 75΄ με το πέναλτι του Μοντέστ, δύο λεπτά μετά ο Τσόλερ έκανε το 2-0 και στο 79΄ οι γηπεδούχοι μείωσαν με το πέναλτι του Ντινταβί. Στις καθυστερήσεις του ματς ο Οζάκο «σφράγισε» τη νίκη της Κολονίας.

Το πρώτο 20λεπτο ήταν «όλα τα λεφτά» στην  έδρα της Βόλφσμπουργκ. Οι «λύκοι» προηγήθηκαν 2-0 με τα τέρματα των Πέριτσιτς (13΄) και Ντοστ (17΄), ενώ στο 19΄ ο Ράιναρντς μείωσε σε 1-2 για την Άιντραχτ Φρανκφούρτης, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα,