Ο Παναθηναϊκός κατέκτησε στο League Cup

(ΣΩΤΗΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)

Με δεύτερη νίκη κόντρα στον Ολυμπιακό στο τάι μπρέικ, ο Παναθηναϊκός κατέκτησε το League Cup στο βόλεϊ.

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά ο Παναθηναϊκός κατέκτησε το League Cup στο βόλεϊ. Το «τριφύλλι» είχε νικήσει στον πρώτο τελικό τον Ολυμπιακό στο κλειστό του Ρέντη με 3-2 και απόψε με το ίδιο σκορ έφτασε στη κατάκτηση του τροπαίου.

Οι «πράσινοι» έχασαν το πρώτο σετ με 25-22, έβγαλαν αντίδραση στο δεύτερο με 25-17 αλλά ο Ολυμπιακός κατάφερε να προηγηθεί και πάλι με 2-1, παίρνοντας το τρίτο σετ με 25-17.

Η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου ανέβασαν την απόδοσή της και με 25-23 έφτασε στην ισοφάριση. Στο πέμπτο και τελευταίο σετ ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος στις λεπτομέρειες και με 15-12 πήρε το παιχνίδι και το League Cup.

Τα σετ: 22-25, 25-17, 17-25, 25-23, 15-12