Διακόπηκε το Ξάνθη-Λεβαδειακός

Οι θυελλώδεις άνεμοι που έπνεαν στην περιοχή της Ξάνθη οδήγησαν στην οριστική διακοπή του αγώνα, Ξάνθη-Λεβαδειακός, για την 22η αγωνιστική της Super League.

Παρά τις δυσμενέσταστες καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν, ο διαιτητής Παπαδόπουλος αποφάσισε να ξεκινήσει κανονικά το ματς (16:00), αν και υπήρχαν έντονες διαμαρτυρίες από τους ανθρώπους των δύο ομάδων για την απόφασή του.

Ο αγώνας ξεκίνησε, αλλά από τα πρώτα λεπτά ήταν εμφανής η αδυναμία των παικτών να μπορέσουν να παίξουν ποδόσφαιρο εξαιτίας των ισχυρότατων ανέμων. Ιδιαίτερα οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν ουκ ολίγες φορές προς τον ρέφερι της αναμέτρησης, λέγοντάς του πως δεν ήταν δυνατό να παιχτεί ποδόσφαιρο.

Στο 23ο λεπτό ο διαιτητής, Παπαδόπουλος, συνειδητοποίησε ότι δεν μπορούσε να συνεχιστεί το ματς και έστειλε τους παίκτες της Ξάνθης και του Λεβαδειακού στ’ αποδυτήρια, ενώ λίγα λεπτά μετά ενημέρωσε για την οριστική διακοπή του αγώνα.

Το παιχνίδι θα συνεχιστεί αύριο (24/02), καιρού επιτρέποντος, την ίδια ώρα έναρξης.