Μαγεύει η Τσέλσι του Κόντε, 5-0 την Έβερτον

Περίοδο «διαβολεμένης» φόρμας διανύει η Τσέλσι του Αντόνιο Κόντε, οι παίκτες της οποίας φαίνεται ότι άρχισαν να αφομοιώνουν τα «θέλω» του Ιταλού προπονητή τους.

Οι «μπλε» διέλυσαν 5-0 την Έβερτον στο «Στάμφορντ Μπριτζ», πέτυχαν την πέμπτη συνεχή από την 1η Οκτωβρίου και ύστερα σκοράροντας 16 γκολ χωρίς να δεχθούν γκολ και βρίσκονται στην κορυφή, περιμένοντας τα αποτελέσματα των Άρσεναλ και Λίβερπουλ, που παίζουν αύριο, για να δουν αν θα παραμείνουν εκεί.

Το σκορ στο ημίχρονο ήταν ήδη 3-0, με τους Αζάρ – Αλόνσο να σκοράρουν στο δίλεπτο 19΄-20΄ και τον Ντιέγκο Κόστα να «γράφει» το 3-0 στο 42΄.

Η νίκη της Τσέλσι πήρε διαστάσεις θριάμβου στο δεύτερο ημίχρονο, όταν ο Αζάρ με το δεύτερο τέρμα του (56΄) και ο Πέδρο (65΄) διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.