«Τεσσάρα» του Ατρόμητου στον Πανιώνιο

Ο Ατρόμητος επέστρεψε στις νίκες, συντρίβοντας τον Πανιώνιο με 4-0 στο Περιστέρι για την 8η αγωνιστική και καταδικάζοντας τους «κυανέρυθρους» σε τέταρτη συνεχή ήττα.

Ο Πανιώνιος παρέμεινε στην τελευταία θέση με -2 βαθμούς (ξεκίνησε με -6β.) και δύσκολα θα αποφύγει τον υποβιβασμό. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 17΄ με πέναλτι του Μανούσου, που κέρδισε ο Ταλόχα σε ανατροπή από τον Μασούρα.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ατρόμητος σημείωσε άλλα δύο γκολ, στο 40΄ με τον Βέλλιο ο οποίος σκόραρε με σουτ έξω από τη μγάλη περιοχή και στη συνέχεια στις καθυστερήσεις (45+5΄) με τον Ενσικουλού.

Στο 69΄ οι γηπεδούχοι διαμόρφωσαν το τελικό σκορ, αυτή τη φορά με ασύλληπτο σουτ του Ούμπιδες έξω από τη μεγάλη περιοχή, με τον σκόρερ να έχει περάσει στο 60΄ αντί του Ανδρούτσου.