Super League: Νίκησε και ελπίζει ο Ηρακλής

Ο Ηρακλής νίκησε 2-0 τη Βέροια στην πρωτεύουσα της Ημαθίας, στο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η αναβολής δεύτερη αγωνιστική της Super League.

Η «βασίλισσα του βορρά» μπήκε πια σε περιπέτειες, αφού έχασε από μια ομάδα με την οποία έχει τον ίδιο στόχο. Για να έχει όμως αντίκρυσμα η νίκη των Μακεδόνων, θα πρέπει να έχουν εξοφλήσει ως την 1η Φεβρουαρίου τον Πορτουλίδη προκειμένου να τους επιστραφούν οι τρεις βαθμοί που της αφαιρέθηκαν.

Οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, αλλά δεν κατόρθωσαν να το εκμεταλλευτούν και το πλήρωσαν πολύ ακριβά.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ηρακλής βρήκε χώρους και χτύπησε στις αντεπιθέσεις, με τον Γροντή να γράφει το 0-1 στο 81ο λεπτό και τον Λεοζίνιο να διαμορφώνει το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις με πέναλτι.