UEFA: Τελικό αποτέλεσμα το 1-1 στον αγώνα Βέλγιο-Σουηδία

Η UEFA επιβεβαίωσε ως τελικό αποτέλεσμα την ισοπαλία του ημιχρόνου ανάμεσα στις δύο ομάδες, για τα προκριματικά του EURO 2024.

Η Ευρωπαϊκή Ποδοσφαιρική Συνομοσπονδία επιβεβαίωσε ως το τελικό το αποτέλεσμα του ημιχρόνου (1-1) στον αγώνα Βέλγιο-Σουηδία, για την προκριματική φάση του EURO 2024.

Η συνάντηση, βαθμολογικά αδιάφορη καθώς οι «Κόκκινοι Διάβολοι» είχαν ήδη προκριθεί σε αντίθεση με τους Σκανδιναβούς, είχε διακοπεί στο ημίχρονο μετά από συμφωνία και κοινό αίτημα των δύο ομάδων.

Λίγο νωρίτερα, άπαντες στο στάδιο των Βρυξελλών «Κινγκ Μποντουέν» είχαν πληροφορηθεί για την τρομοκρατική επίθεση που κόστισε τη ζωή σε δύο Σουηδούς φιλάθλους, στη βελγική πρωτεύουσα.

Κάθε ομάδα πήρε από έναν βαθμό στον 6ο όμιλο, ενώ οι κάρτες βαθμολογία του 6ου ομίλου, ενώ η μοναδική (κίτρινη) κάρτα στο διάστημα αυτό, που την είχε δεχθεί ο Σβάνμπεργκ, παραμένει εν ισχύ.