«Βόμβα» των Χανίων στο Ζηρίνειο

Το κρητικό συγκρότημα πέρασε επιβλητικά από το «Ζηρίνειο» νικώντας με 3-0 την πρωτοπόρο του Β΄ ομίλου Κηφισιά.

Εκπληκτική νίκη με 3-0 πέτυχαν τα Χανιά στην έδρα της πρωτοπόρου της Σούπερ Λίγκας 2, Κηφισιάς, βάζοντας «φωτιά» στη μάχη της ανόδου…

Στη συνάντηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 27η αγωνιστική στο Β΄ όμιλο η ομάδα της Κρήτης θριάμβευσε στο «Ζηρίνειο» αιφνιδιάζοντας τον αντίπαλό της στο δεύτερο ημίχρονο.

Το σκορ για τα Χανιά άνοιξε ο Μπουρσέλης στο 55ο λεπτό, ο Κόλα διπλασίασε στο 79΄ και ο Μάναλης έγραψε τον επίλογο στο θρίαμβο, στο 90+3΄.

Πλέον, η διαφορά της Κηφισιάς από την (δεύτερη) Καλλιθέα έχει γίνει 2 βαθμοί και όλα είναι ανοιχτά για τη συνέχεια.

Στον Α΄ όμιλο, χωρίς νικητή και γκολ έληξε το… ντέρμπι παραμονής ανάμεσα στον Απόλλωνα Πόντου και τη Βέροια, στο Πολύκαστρο.

Το αποτέλεσμα δεν ευνοεί τη Βέροια, που παραμένει στη ζώνη του υποβιβασμού και δεν θα πρέπει να σπαταλήσει άλλους βαθμούς στις εναπομείνασες τρεις αγωνιστικές.

Οι «Πόντιοι» από την πλευρά τους βρίσκονται στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη αλλά με παιχνίδι περισσότερο, ενώ στάθηκαν τυχεροί στο 76΄, όταν ο Μπουόλι «σημάδεψε» το οριζόντιο δοκάρι του Πίτκα.