Αγώνας-παρωδία στη Super League 2

Πέντε παίκτες του Απόλλωνα Λάρισας αποχώρησαν από τον αγώνα με τον Ηρακλή επικαλούμενοι τραυματισμούς και το παιχνίδι διακόπηκε στο 54΄ με το σκορ στο 6-0 για τον «Γηραιό».

Η παρωδία που καταγράφηκε στον αγώνα του Ηρακλή με τον Απόλλωνα Λάρισας χαρακτήρισε τη 14η αγωνιστική στον Α΄ όμιλο της Super League 2.

Η -υπό διάλυση- θεσσαλική ομάδα, που έχανε με 6-0 στο ημίχρονο, είδε στο 54ο λεπτό πέντε παίκτες της να αποχωρούν μαζί, επικαλούμενοι τραυματισμό.

Τα αποτελέσματα (ρεπό ο Απόλλων Πόντου): Παναθηναϊκός Β΄-ΠΑΟΚ Β΄ 1-4, ΑΕΛ-Αναγέννηση Καρδίτσας 0-1, Βέροια-Διαγόρας 0-2, Ηρακλής-Απόλλων Λάρισας Διακόπηκε, Αλμωπός Αριδαίας-Θεσπρωτός 1-1, Μακεδονικός-Ηρακλής Λάρισας 2-3, Πανσερραϊκός-Νίκη Βόλου 13/3

Ισόπαλα ολοκληρώθηκαν και τα τρία κυριακάτικα παιχνίδια της 14ης αγωνιστικής στον Β΄ όμιλο της Super League 2.

Τα δύο εξ αυτών αφορούσαν ντέρμπι του Λεκανοπεδίου και το τρίτο το ντέρμπι της Κρήτης Χανιά-Ηρόδοτος.

Τα αποτελέσματα (ρεπό ο ΠΑΟ Ρουφ): Καλαμάτα-Κηφισιά 1-2, Επισκοπή-ΑΕΚ Β΄ 1-0, Παναχαϊκή-Ολυμπιακός Β΄ 2-1, Αιγάλεω-Athens Kallithea FC 1-1, Ηλιούπολη-Προοδευτική 1-1, Χανιά-Ηρόδοτος 0-0, Απόλλων Σμύρνης-ΟΦ Ιεράπετρας 13/3.