Στα προημιτελικά του Κυπέλλου με δύο νίκες ο ΠΑΟΚ

Ο «Δικέφαλος» δεν συνάντησε προβλήματα απέναντι στην Καλαμάτα, την οποία νίκησε δύο φορές με το ίδιο σκορ (2-0).

Μετά τη Λαμία, ο ΠΑΟΚ έγινε η δεύτερη ομάδα που προκρίθηκε στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο «Δικέφαλος» νίκησε στην Τούμπα με 2-0 την Καλαμάτα και σε συνδυασμό με την επικράτησή του στην Μεσσηνία με το ίδιο σκορ, δεν κουράστηκε ιδιαίτερα.

Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου θα βρει απέναντί της στα προημιτελικά το νικητή της αναμέτρησης ΒόλοςΠαναθηναϊκός, που παίζουν αύριο στο Πανθεσσαλικό τη ρεβάνς, με τους «πράσινους» να έχουν επιβληθεί με 3-0 στη Λεωφόρο.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν με διάθεση να τελειώσουν από νωρίς τον αγώνα και ήδη στο 13ο λεπτό είχαν διαμορφώσει το 2-0, που έμεινε ως το τέλος.

Στο 11΄ ο Νάρεϊ έστρωσε στον Τόμας που με πλασέ από το ύψος του πέναλτι νίκησε τον Μέντες για το 1-0.

Δύο λεπτά αργότερα ο Τόμας ήταν ο αποδέκτης της κάθετης του Μπίσεσβαρ, με τον πρώην φορ της Μάλαγα να σκοράρει με εν κινήσει αριστερό σουτ το τέταρτο γκολ του με τη φανέλα του ΠΑΟΚ.

Στο β΄ ημίχρονο αποχώρησαν με τραυματισμούς οι Σοάρες (μυϊκό πρόβλημα) και Λύρατζης, που αποχώρησε με πρησμένο το δεξί μάτι έπειτα από σύγκρουση με τον Ασίγκμπα και μετέβη σε νοσοκομείο για μαγνητική.