Ανοιχτοί λογαριασμοί για Λαμία και Καλλιθέα στο Κύπελλο Ελλάδας

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο «Αθ. Διάκος», με τη δράση να συμπυκνώνεται στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.

Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Λαμία και Καλλιθέα στην πρωτεύουσα της Φθιώτιδας, στον πρώτο αγώνα τους για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας και η πρόκριση στα προημιτελικά θα παιχθεί στο «Ελ Πάσο».

Η Καλλιθέα απείλησε πρώτη με τον Κυνηγόπουλο στο 7΄, με τον Γκαραβέλη να μπλοκάρει, για να απαντήσει στις ευκαιρίες η Λαμία στο 13’ με τον Γιακουμάκη και με τον Μανούσο στο 23΄.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να είναι καλύτεροι στο πρώτο 45λεπτο και στο 31΄ γυριστό του Τσιλούλη πέρασε άουτ, ενώ στο 45΄ η προσπάθεια του Μανούσου αποκρούστηκε από την άμυνα της Καλλιθέας.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Καλλιθέα ήταν καλύτερη και στο 75΄ ο Λουκίνας αστόχησε από καλή θέση, όμως πέντε λεπτά αργότερα (80΄) δεν λάθεψε στο γύρισμα του Λουκίνα.

Η Λαμία κατάφερε να αποφύγει την ήττα στο 88΄ με καρφωτή κεφαλιά του Μπεχαράνο, από σέντρα του Σλίβκα.