Ο Νάρεϊ έδωσε το… φιλί της ζωής στον ΠΑΟΚ

Σε μία αναμέτρηση με συγκλονιστικό φινάλε, ο ΠΑΟΚ νίκησε τον Ατρόμητο με 2-1 στο γήπεδο της Τούμπας και έκανε το 2Χ2 στο φετινό πρωτάθλημα. Ο «δικέφαλος» του βορρά» ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις αλλά στο 96′ με τον Νάρεϊ βρήκε το γκολ της νίκης και πήρε το «τρίποντο».

Στο πρώτο μέρος ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε ιδανικά την αναμέτρηση και άνοιξε το σκορ στο 12′. Ο Χατζηισαϊας έκανε χέρι, ο Τζήλος υπέδειξε την εσχάτη των ποινών και ο Κούρτιτς έκανε το 1-0. Ο Ατρόμητος είχε μια καλή στιγμή με σουτ του Γκονζάλες στο 45′, με τους γηπεδούχους να έχουν τον έλεγχο του αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ έψαχνε το δεύτερο γκολ, στο 85′ το τέρμα του Ολιβέιρα ακυρώθηκε μιας και υπήρχε οφ-σάιντ στον Μπίσεσβαρ και στο 92′ ο Ατρόμητος «πάγωσε» την Τούμπα, ισοφαρίζοντας με τον Τζοβάρα στο 92′.

Όλα έδειχναν ισοπαλία αλλά στο 96′ μετά από σέντρα του Ζίβκοβιτς, ο Νάρει έπιασε το δυνατό σουτ, νίκησε τον Γιαννιώτη και χάρισε τους τρεις βαθμούς στον ΠΑΟΚ.