Ιππασία: Πολύ καλές εμφανίσεις για τον Τουλούπη στο Παγκόσμιο Κύπελλο CSI2* 3*

Σε πολύ καλή φόρμα εξακολουθεί να βρίσκεται ο Άγγελος Τουλούπης, που μαζί με τα άλογά του έλαβε μέρος, από τις 11 έως τις 14 Νοεμβρίου, στο Παγκόσμιο Κύπελλο CSI2* 3* World Cup, στη Βαρσοβία.

Ο Έλληνας ιππέας κατέλαβε την πέμπτη θέση με τον Blue Balou 5 στο Grand Prix World Cup ύψους 1.40-1.60μ., με μόλις 4 βαθμούς ποινής στον κανονικό γύρο. Οι συνολικές συμμετοχές του Grand Prix ήταν 40, ενώ νικητής αναδείχθηκε ο Ούγγρος Ζόλταν Τσέκους με την Disco.

Στα υπόλοιπα σημαντικά αγωνίσματα του τετραημέρου, ο Έλληνας αναβάτης κατέκτησε δύο πρώτες θέσεις με τον Blue Balou 5 σε αγώνισμα ύψους 1.45μ. με διπλή άπταιστη διαδρομή και χρόνο 39,77 και με τον Lord Mexx σε αγώνισμα ύψους 1.35μ., με άπταιστη διαδρομή και χρόνο 56,08.

Επίσης, ο Τουλούπης σημείωσε δύο δεύτερες θέσεις με τον Lord Mexx σε αγωνίσματα ύψους 1.30μ. και 1.40μ.