Super League: «Καθάρισε» σε 17 λεπτά ο Λεβαδειακός (3-0) τον Ηρακλή

Μέσα σε 17 λεπτά στο δεύτερο μέρος ο Λεβαδειακός πέτυχε τρία γκολ και νίκησε τον Ηρακλή (3-0) στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League.

Για 70 λεπτά ο «Γηραιός» έβαλε δύσκολα στους Βοιωτούς, οι οποίοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο του ματς στην επανάληψη και με την εμφάνισή τους έφτασαν δίκαια στη νίκη με την οποία απομακρύνθηκαν για τα καλά από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Μετά το 0-0 στους «Ζωσιμάδες» με τον ΠΑΣ Γιάννινα, η ομάδα του Ντόστανιτς είχε καλή ψυχολογία, δεν αγχώθηκε και με υπομονή, αλλά και επιμονή, κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 72΄ με τον Γιακουμάκη και τρία λεπτά μετά να «σφραγίσει» ουσιαστικά τη νίκη της με τον Τόνι Σίλβα. Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε στο 88΄ ο Μάντζιος.