«Φιλική»… πεντάρα του Ατρόμητου στον Ολυμπιακό

Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στις εγκαταστάσεις του Ρέντη, ο Ατρόμητος νίκησε τον Ολυμπιακό με 5-2.

Για να είμαστε ακριβείς, πάντως, να σημειωθεί πως ο σύλλογος των δυτικών προαστίων νίκησε μια ομάδα του Ολυμπιακού, καθώς οι «ερυθρόλευκοι» παρατάχθηκαν με πολλές απουσίες (απόντες οι διεθνείς) και με αρκετά παιδιά από την Κ-19.

Οι Περιστεριώτες άνοιξαν το σκορ στο 8΄ με ένα σπάνιο γκολ από τον Χριστοδουλόπουλο, που με σουτ από τη σέντρα (!) τιμώρησε την απουσία του Σα από την εστία, ενώ διπλασίασαν στο 23΄ με τον Ενσικουλού.

Ο Ολυμπιακός μείωσε στο 41΄ με πέναλτι του Βαλμπουενά (το κέρδισε ο Μπρούμα), αλλά στο επόμενο λεπτό έγινε το 3-1 με κεφαλιά του Τομάσεβιτς, από φάουλ του Μουνίθ.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν εκ νέου, στο 58΄, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πέπε, αλλά η συνέχεια ανήκε στην ομάδα του Νταμίρ Κάναντι, που πέτυχε άλλα δύο τέρματα.

Στο 74΄ ο Σα απέκρουσε την κεφαλιά του Ραμπέγιο, για να σκοράρει ο Μανούσος, ενώ το τελικό 5-2 διαμόρφωσε στο 86ο λεπτό ο Ζάννης, με κεφαλιά, για να «σημαδέψει» το δοκάρι του Θεοδωράκη ο Σουντανί στο 88΄.