Τρίτη σερί νίκη για Λαμία, 1-0 την Ξάνθη

Νέα νίκη, την τρίτη κατά σειρά, που την απομακρύνει ακόμα περισσότερο από την επικίνδυνη ζώνη σημείωσε η Λαμία, η οποία επικράτησε 1-0 της Ξάνθης, για την 11η αγωνιστική της Super League.

Ο Μπεχαράνο στο 54ο λεπτό σημείωσε το τέρμα που χώρισε τις δύο ομάδες, που πέταξαν στα… σκουπίδια το πρώτο ημίχρονο, αφού δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν κλασική ευκαιρία μπροστά στις δύο εστίες.

Το γρήγορο τέρμα της Λαμίας στην επανάληψη έδωσε άλλο ρυθμό στο παιχνίδι. Στο 54΄ ο Τιρόνε βρήκε τον Μπεχαράνο κι αυτός δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0.

Το γκολ της Λαμίας «ανάγκασε» την Ξάνθη να πάρει μέτρα στο γήπεδο και να κυνηγήσει το τέρμα που θα έφερνε ξανά το σκορ στα ίσα.

Οι γηπεδούχοι, όμως, με μεγάλη ευκολία κατάφεραν να κρατήσουν τους Ακρίτες μακριά από την εστία του Θεοδωρόπουλου και να πάρουν την σπουδαία νίκη.