Πόλο: «Απόλυτος» Ολυμπιακός στο Τσάμπιονς Λιγκ

Ο Ολυμπιακός έκαμψε το εμπόδιο της γερμανικής Σπαντάου στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Τσάμπιονς Λιγκ, νίκησε με 13-8 και σημείωσε την πέμπτη επιτυχία του σε ισάριθμες συναντήσεις.

Η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου βρέθηκε πίσω με 0-2 στην αρχή αλλά κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στην πρώτη περίοδο (3-2) και στο ημίχρονο προηγήθηκε με διαφορά τριών γκολ (8-5).

Οι «ερυθρόλευκοι» συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο υπόλοιπο μισό του αγώνα, παίρνοντας τη νίκη με 13-8. Με το αποτέλεσμα αυτό, ο Ολυμπιακός παραμένει στην πρώτη θέση του Α΄ ομίλου.

Για την πειραϊκή ομάδα σκόραραν οι Γενηδουνιάς 2, Γιόκοβιτς 3, Μπουλιούμπασιτς 1, Γούνας 2, Αργυρόπουλος – Κανακάκης 3, Μίτροβιτς 2, ενώ για τη Σπαντάου οι Γκίλεν 1, Τσουκ Μ. 2, Νεγκρέαν 2 και Ντέντοβιτς 3.