Νίκη του ΠΑΟΚ με Σαρλερουά, «σεφτές» για Ολιβέιρα

Μέτριος στο πρώτο ημίχρονο αλλά βελτιωμένος αισθητά στο δεύτερο, ο ΠΑΟΚ νίκησε σήμερα (17/7) τη βελγική Σαρλερουά με 2-0, στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι του στην Ολλανδία.

Το σκορ, μαζί και το «λογαριασμό» του με τον «Δικέφαλο» της Θεσσαλονίκης, άνοιξε στο 47΄ ο Ολιβέιρα, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε με υπέροχο γκολ ο Μουργκ στο 88ο λεπτό.

Ο Χρήστος Τζόλης αντικαταστάθηκε στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού, λόγω τραυματισμού στο αριστερό πόδι. Η επόμενη αγωνιστική δοκιμή για την ομάδα του Ρασβάν Λουτσέκου είναι προγραμματισμένη για την Τετάρτη (21/7, 15:00), με αντίπαλο τη Χέρακλες Αλμέλο.

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε με τους, Πασχαλάκη, Ροντρίγκο, Κρέσπο, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Σβαμπ, Εσίτι, Ουάρντα, Ζίβκοβιτς, Καγκάβα και Σφιντέρσκι.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι, Ζίβκοβιτς, Τέιλορ, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Περέιρα, Τσιγγάρας, Νινούα, Μουργκ, Τζόλης (72΄ Λάμπρου), Βρακάς και Ολιβέιρα.