«Διπλό» με το… καλημέρα στη Super League ο Βόλος

Το μοναδικό «διπλό» στη Super League, στα ματς που έχουν ολοκληρωθεί μέχρι τώρα, πέτυχε ο Βόλος επί του Πανιωνίου με 2-1.

Οι «νεοφώτιστοι» έκαναν το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα στην κορυφαία κατηγορία και στην πρώτη τους εμφάνιση πανηγύρισαν μία μεγάλη νίκη.

Οι Βολιώτες αιφνιδίασαν τους νεοσμυρνιώτες και με ηγέτη-σκόρερ τον Ισπανό, Μουνίθ, κατάφεραν να πετύχουν τη μεγάλη νίκη «σοκάροντας» τους γηπεδούχους, που μείωσαν στις καθυστερήσεις, αλλά τελικά δενμ απέφυγαν την ήττα.

Ο Βόλος άνοιξε το σκορ στο 38΄ με τον Μουνίθ και στις αντεπιθέσεις του δεύτερου μέρους, ο ίδιος παίκτης «έγραψε» το 2-0 στο 74ο λεπτό.

Οι παίκτες του Άκη Μάντζιου μείωσαν στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Αραμπούλι, αλλά στα εναπομείναντα λεπτά δεν μπόρεσαν να φτάσουν στην ισοφάριση.