Champions League: Επική πρόκριση στους ημιτελικούς η Λειψία (2-1 την Ατλέτικο)

Το… θαύμα της Λειψίας συνεχίζεται. Οι «ταύροι» πήραν τεράστια πρόκριση στους ημιτελικούς του Champions League, μετά τη νίκη τους με 2-1 επί της Ατλέτικο Μαδρίτης, στον δεύτερο χρονικά προημιτελικό του Final-8, που διεξάγεται στη Λισαβόνα.

Αντίπαλος της γερμανικής ομάδας στον ημιτελικό της διοργάνωσης θα είναι η Παρί Σεν Ζερμέν.

Η Λειψία προηγήθηκε στο 51΄ με την κεφαλιά του Ντάνι Όλμο, ωστόσο, οι «ροχιμπλάνκος» κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση με το πέναλτι του Ζοάο Φέλιξ στο 70΄ (το κέρδισε ο ίδιος από τον Κλόστερμαν).

Κι όλα έδειχναν ότι ο προημιτελικός όδευε προς την παράταση, δύο λεπτά πριν το 90΄, ο Άνταμς έπιασε το σουτ εκτός περιοχής η μπάλα βρήκε στον Σάβιτς, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα της εστίας του Όμπλακ.