Μεσογειακοί αγώνες: Ήττα στην πρεμιέρα για την Εθνική βόλεϊ των Ανδρών

Την ήττα με 3-0 (25-20, 25-19, 25-23) από την Ιταλία γνώρισε η Εθνική Ανδρών στην πρεμιέρα της στον Α΄ όμιλο, στους 18ους Μεσογειακούς αγώνες που φιλοξενούνται στην Ταραγόνα της Ισπανίας.

Στην επιβλητική «Taracco Arena Placa”, η Εθνική κυνηγούσε διαρκώς την αντίπαλό της στο σκορ, αλλά οι Ιταλοί μετά το δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ πατούσαν γκάζι και έπαιρναν διαφορά ασφαλείας στα δύο πρώτα σετ.

Στο τρίτο, η Εθνική αν και βρέθηκε πίσω με 16-13, ισοφάρισε και προηγήθηκε με 18-17 και 21-19. Οι Ιταλοί ισοφάρισαν 21-21 και πήραν κεφάλι στο σκορ με 23-22.

Ο Ανδρεόπουλος έκλεισε τα τάιμ άουτ που είχε στη διάθεσή του, η Εθνική πήρε τον πόντο (23-23), αλλά με δύο σερί κερδισμένους πόντους από την Ιταλία έληξε το σετ και το ματς.