Μείωσε το Χιούστον σε 1-2

Με ηγέτη τον Τζέιμς Χάρντεν, που πέτυχε 41 πόντους και τον Έρικ Γκόρντον που πρόσθεσε άλλους 30, το Χιούστον νίκησε στην παράταση το Γκόλντεν Στέιτ με 126-121, μειώνοντας τη σειρά σε 1-2.

Η μάχη κράτησε από την αρχή έως το τέλος. Αυτή τη φορά, πάντως, οι Ρόκετς ήταν αυτοί που χαμογέλασαν. Καλύτερα απ’ όλους ο Τζέιμς Χάρντεν. Ο “μούσιας” δεν φάνηκε να επηρεάζεται από τον τραυματισμό στα μάτια του, καθώς πέτυχε 41 πόντους, συμπεριλαμβανομένων και των δύο μεγαλύτερων σουτ στην παράταση, οδηγώντας τους Ρόκετς στη νίκη επί των Γουόριορς στον τρίτο αγώνα της σειράς. Οι “ρουκέτες” μείωσαν έτσι τη σειρά σε 1-2 και έχουν ακόμα παλμό, ενώ ακολουθεί το τέταρτο ματς στην έδρα τους και θα έχουν ρην ευκαιρία για το 2-2.