Super League: Πολύ δυνατός ο Πλατανιάς για Πανιώνιο

Ο Πλατανιάς στάθηκε όρθιος στη Νέα Σμύρνη απέναντι στον Πανιώνιο, τον οποίο υποχρέωσε σε ισοπαλία 1-1 στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής. Οι Κρήτες, που μετά την αποψινή ισοπαλία έχασαν οριστικά το στόχο των πλέι οφ, αιφνιδίασαν τον Πανιώνιο στο 10ο λεπτό.

Τότε ο Ντεβέσα μπήκε από δεξιά στην περιοχή, γύρισε την μπάλα και ο Γιακουμάκης με σουτ στην κίνηση την έστειλε στα δίχτυα του Γιαννιώτη, στη μοναδική αξιόλογη στιγμή του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Μιλόγεβιτς κυριάρχησαν κι άρχισαν να βγάζουν αρκετές επισκέψεις στην περιοχή του Πλατανιά, για να κερδίσουν πέναλτι στο 64΄, σε χέρι του Καρυπίδη ύστερα από σουτ του Κόρμπου.

Ο Μπεν στάθηκε ψύχραιμα απέναντι στον Κοκκαλά, τον έστειλε στην αντίθετη γωνία και διαμόρφωσε το τελικό σκορ δίνοντας ένα βαθμό στην ομάδα του, που επέστρεψε στην τρίτη θέση μετά την ήττα του Παναθηναϊκού.