Μοιρασιά για Πανσερραϊκό και ΟΦΗ

Οι ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι άουτ του πρωταθλήματος

Ισόπαλοι 2-2 αναδείχθηκαν στις Σέρρες Πανσερραϊκός και ΟΦΗ, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι άουτ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές και οι Ηρακλειώτες απάντησαν ισάριθμες με τον κορυφαίο παίκτη τους, Μπάκιτς.

Το σκορ στο δημοτικό γήπεδο της μακεδονικής πόλης άνοιξε στο 22ο λεπτό ο Άλεξιτς, που τελείωσε ιδανικά την φάση απέναντι στον Χριστογεώργο μετά την ασίστ του Τομάς.

Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία, ωστόσο, δεν χάρηκε για πολύ την πρωτοπορία, καθώς τέσσερα λεπτά αργότερα ο Δεληγιαννίδης ανέτρεψε τον Ριέρα.

Ο Κατσίκας απέκρουσε στο 27΄ την εκτέλεση του Μπάκιτς, αλλά στην επαναφορά της μπάλας αυτή κατέληξε στον Μαυροβούνιο που ισοφάρισε.

Οι Σερραίοι πάντως πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο μπροστά στο σκορ, καθώς στο 33΄ ο έτερος επιθετικός τους, ο Μπετανκόρ, έγραψε το 2-1.

Με χαμένες ευκαιρίες εκατέρωθεν στα πρώτα λεπτά της επανάληψης κύλησε ο αγώνας ως το 75΄, όταν στο σημείο εκείνο ο Μοσκέρα σέντραρε και ο Μπάκιτς ισοφάρισε διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Ο Πανσερραϊκός ανέβηκε στους 32 βαθμούς και ο ΟΦΗ στους 31.