Basket League: Νίκη στο τέλος για το Λαύριο

Ο σύλλογος της Λαυρεωτικής έκαμψε στην τελευταία περίοδο την αντίσταση του Απόλλωνα Πάτρας σημειώνοντας την όγδοη εφετινή επιτυχία του

Το Λαύριο νίκησε με 82-75 τον Απόλλωνα Πάτρας στον αγώνα με τον οποίο έπεσε η αυλαία της 21ης αγωνιστικής στην Basket League και βελτίωσε το ρεκόρ του σε 8-13, ενώ για το αχαϊκό συγκρότημα ήταν η 18η ήττα για φέτος.

Οι γηπεδούχοι ήταν άστοχοι από την περιφέρεια, όπου σούταραν 6/24 τρίποντα, αλλά έφτασαν στη νίκη με το επιμέρους 23-17 στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα της Λαυρεωτικής ήταν ο Θόρντον με 17 πόντους, 13 πρόσθεσε ο Μουράτος, 12 ο Καστανέδα και 8 πόντους με 11 ριμπάουντ ήταν η συνεισφορά του Μουρ.

Από τους φιλοξενούμενους κορυφαίος ήταν ο Κόουλμαν με 23 πόντους (8/10 δίποντα), ενώ από 13 πέτυχαν ο Πέρκινς και ο Μπράουν, ο οποίος «κατέβασε» και 12 ριμπάουντ.