«Κλείδωσε» την πέμπτη θέση ο Άρης

Οι «κίτρινοι» νίκησαν στο «Βικελίδης» τον Βόλο με 2-0 και τον Ανσαριφάρντ να ανοίγει «λογαριασμό» στη νέα ομάδα του

Ο Άρης νίκησε με 2-0 τον Βόλο στο «Κλεάνθης Βικελίδης», στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος κι εξασφάλισε μαθηματικά την πέμπτη θέση στην κανονική περίοδο της Σούπερ Λίγκας.

Αντίθετα, ντεμπούτο με ήττα έκανε ο Χρήστος Κόντης στον πάγκο των Θεσσαλών, που ισοβαθμούν στην τελευταία θέση με ΠΑΣ Γιάννινα και Κηφισιά και θα πρέπει να κοπιάσουν πολύ για να μείνουν στην κατηγορία.

Στο 44΄, ο Μάνου Γκαρθία εξέθεσε τους αντιπάλους τους αλλά τον σταμάτησε ο Κόβατς, με το δοκάρι να σώζει τους Θεσσαλούς στην εξέλιξη της φάσης και στο σουτ του Μορόν, αλλά στις καθυστερήσεις ο Ισπανός πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος έγραψε το 1-0 κι έφτασε στα 13 γκολ.

Ο Άρης είχε δεύτερο δοκάρι, με τον Ζαμόρα στο 74΄ αλλά στο 88΄ από κακό υπολογισμό του Άλχο ο Ανσαριφάρντ διπλασίασε κι άνοιξε… λογαριασμό με τη νέα ομάδα του.