«Καθάρισε» ο Φετφατζίδης

Με γκολ του προσφάτως επανακάμψαντα «Φέτφα» ο Άρης νίκησε εκτός έδρας την Κηφισιά με 1-0

Ο Γιάννης Φετφατζίδης ξανασκόραρε στη Super League ύστερα από 40 μήνες και οδήγησε την ομάδα του στη νίκη με 1-0 στην Καισαριανή απέναντι στη γηπεδούχο Κηφισιά, στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής.

Το παιχνίδι κρίθηκε στο 16ο λεπτό, όταν ο Μενέντες έδωσε την ασίστ στον  Φετφατζίδη που πέτυχε το μοναδικό γκολ του αγώνα, μετά από λάθος του Τετέι και κλέψιμο του Βερστράτε.

Οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε μαρκάρισμα του Φαμπιάνο στον Τετέι στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, γκολ του Σολόα ακυρώθηκε -σωστά- για οφσάιντ, ενώ μια κεφαλιά του αφύλακτου Οζέγκοβιτς έφυγε άουτ.

Το 0-1 παρέμεινε ως το τέλος, οι «κίτρονοι» παραμένουν σταθερά πέμπτοι και στρέφουν την προσοχή στον επαναληπτικό του Κυπέλλου Ελλάδας την Τρίτη με τη νίκη στον Βόλο, ενώ το μέλλον της Κηφισιάς προοιωνίζεται δυσοίωνο, με ένα βαθμό στα έξι τελευταία παιχνίδια της…