Με το ένα πόδι στα ημιτελικά του Κυπέλλου ο Άρης

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης νίκησε εντός έδρας τη Νίκη Βόλου με 3-0 και... ούτε με θαύμα δεν χάνει την πρόκριση

Ο Άρης νίκησε 3-0 τη Νίκη Βόλου στο «Κλεάνθης Βικελίδης» και ουσιαστικά εξασφάλισε την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου, απέναντι στο συγκρότημα της Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι κράτησαν το σκορ σε χαμηλό επίπεδο ως τις καθυστερήσεις χάρη στην εντυπωσιακή εμφάνιση του τερματοφύλακα Γκαραβέλη, αλλά στον έξτρα χρόνο δεν είχαν άλλες δυνάμεις.

Ύστερα από ασφυκτική πίεση, οι «κιτρινόμαυροι» άνοιξαν το σκορ στο 61΄, όταν ο Νταρίντα πήρε το ριμπάουντ μετά το σουτ του Σουλεϊμάνοφ και νίκησε τον ηρωϊκό Γκαραβέλη.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Νταρίντα και πάλι, με κεφαλιά από σέντρα του Σαβέριο, σημείωσε το 2-0, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Σουλεϊμάνοφ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στα ημιτελικά ο νικητής αυτής της σειράς θα παίξει με το νικητή του ζεύγους ΟΦΗ – Παναιτωλικός.