Άντεξε και πήρε την πρόκριση ο ΟΦΗ

Η ομάδα της Κρήτης έφυγε με ισοπαλία από την Καισαριανή απέναντι στην Κηφισιά ενώ είχε νικήσει στο πρώτο παιχνίδι

Ο ΟΦΗ έφυγε με ισοπαλία 1-1 από την Καισαριανή απέναντι στην Κηφισιά και σε συνδυασμό με τη νίκη του στο Ηράκλειο με 3-1 στον πρώτο αγώνα προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίωρο κι έχασαν μεγάλες ευκαιρίες με τους Μπάκιτς στο 23΄ (σουτ άουτ), Ριέρα στο 28΄ (πλασέ άουτ) και Ντίκο στο 30΄ (κεφαλιά άουτ).

Με την εκκίνηση του δευτέρου ημιχρόνου η Κηφισιά έγινε πιο επιθετική, είχε δυο καλές στιγμές με τον Αντερένγκεν στο 54΄ και στο 56΄ και άνοιξε το σκορ στο 60΄, όταν ο Τετέι με ατομική προσπάθεια βρήκε τον Κωνσταντακόπουλο που έκανε το 1-0.

Η ομάδα των βορείων προαστίων ενέτεινε τις προσπάθειές της για ένα δεύτερο γκολ που θα έστελνε το παιχνίδι στην παράταση, όμως όχι μόνο δεν τα κατάφερε αλλά ο ΟΦΗ κέρδισε πέναλτι στο 90΄+2 με τον Μπάκου από λάθος του Παρρά και Λουίζ Φελίπε έγραψε το τελικό 1-1 στο 90΄+3.