Στους «8» του Κυπέλλου ο Παναιτωλικός

Η ομάδα του Αγρινίου απέκλεισε την Καλλιθέα και θα παίξει στα προημιτελικά με το νικητή της σειράς ΟΦΗ-Κηφισιά

Ο Παναιτωλικός προκρίθηκε στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας αφήνοντας εκτός συνέχειας την Καλλιθέα στη φάση των «16».

Μετά τη νίκη με 3-2 στην έδρα της την περασμένη εβδομάδα, η ομάδα του Γιάννη Πετράκη απέσπασε σήμερα ισοπαλία 2-2 στο «Ελ Πάσο» και στους «οκτώ» θα παίξει με την ομάδα που θα προκριθεί από τη σειρά ΟΦΗ-Κηφισιά.

Τα «Καναρίνια» αιφνιδίασαν απόλυτα τους γηπεδούχους πετυχαίνοντας δύο γκολ στα πρώτα 12 λεπτά, με τον Μπρούνο Ντουάρτε να ανοίγει με κεφαλιά το σκορ στο 7΄ και τον Χουάνπι να διπλασιάζει στο 12΄ με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ.

Μετά το 0-2 η Καλλιθέα πήρε την κατοχή και κατάφερε να μειώσει πριν από το ημίχρονο με κεφαλιά του Λουκίνα στο 36΄.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση με ωραίο βολέ του Τόρες στο 90΄+1, αλλά λίγο αργότερα αποβλήθηκε ο τερματοφύλακάς τους (Βοσνιάδης) και κάπου εκεί ολοκληρώθηκε το όνειρο της ανατροπής.