Πήρε βαθμό στο «Βικελίδης» η Λαμία

Η ομάδα της Φθιώτιδας σόκαρε τον Άρη στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων κι έφυγε ισόπαλη 2-2

Με τον Μάλτσι να σκοράρει στα «χασομέρια» του αγώνα στο «Βικελίδης», η Λαμία απέσπασε ισοπαλία 2-2 από τον Άρη στη Θεσσαλονίκη, στο εναρκτήριο παιχνίδι της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι «κίτρινοι» έχασαν την ευκαιρία να πλησιάσουν την πρώτη τετράδα, ενώ οι φιλοξενούμενοι συνέλεξαν το δεύτερο βαθμό στα τελευταία έξι παιχνίδια τους, αλλά σε μια πολύ δυνατή έδρα.

Με τον Μενέντες να «σημαδεύει» δοκάρι λίγο πριν την ανάπαυλα, το ημίχρονο ολοκληρώθηκε 0-0, αλλά το δεύτερο μισό ξεκίνησε με γκολ. Στο 46΄ ο Κορνέζος έκανε χέρι και ο Μορόν άνοιξε το σκορ στο 48΄ από την άσπρη βούλα.

Η χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε για πολύ, καθώς στο 56΄ και από ενέργεια του Σλίβκα ο Ακούνια ισοφάρισε με γυριστό σουτ.

Με τον Άρη να εντείνει την πίεση ο Μορόν νίκησε εκ νέου τον Κοσέλεφ στο 74΄ με ωραία κεφαλιά μετά τη σέντρα του Νταρίντα.

Στα τελευταία λεπτά η Λαμία τα έπαιξε όλα για όλα στα τελευταία λεπτά και δικαιώθηκε στο 90΄+5 με το γκολ του Μάλτσι για το τελικό 2-2.