Στη Γιουβέντους το ντέρμπι με υπογραφή Βλάοβιτς

REUTERS/Massimo Pinca

Οι «δίδυμοι» του γκολ (Βλάοβιτς, Κιέζα) οδήγησαν στην κορυφή τους «Μπιανκονέρι» και υποχρέωσαν σε τρίτη ήττα την ομάδα του Σάρρι.

Η Γιουβέντους ξεκίνησε πολύ δυνατά στον αγώνα που άνοιξε την 4η ημέρα στη Serie A και επιβλήθηκε στο Τορίνο της Λάτσιο με 3-1, αποτέλεσμα ενός υπέροχου πρώτου ημιχρόνου και ανάκτησης ελέγχου στο δεύτερο με μόλις 3 λεπτά συγκινήσεις.

Η ομάδα του Αλέγκρι έφτασε στους 10 βαθμούς και πέρασε στην κορυφή, εν αναμονή του αποτελέσματος στο άλλο ντέρμπι της ημέρας, εκείνο του Μιλάνου, καθώς Μίλαν και Ίντερ έχουν έως τώρα από τρεις νίκες.

Σε εξαιρετική φόρμα ο Βλάοβιτς, ήταν ο MVP του αγώνα σκοράροντας δύο φορές (10΄, 67΄) κι έχοντας δοκάρι, ενώ το άλλο τέρμα πέτυχε ο Κιέζα (26΄), με τους «Λατσιάλι» να μειώνουν με τον Λουίς Αλμπέρτο (64΄) αλλά να γνωρίζουν την τρίτη εφετινή ήττα τους.