Ξεμούδιασμα με «τεσσάρα» για τον ΠΑΟΚ

Ο «Δικέφαλος» νίκησε εύκολα την σαουδαραβική Αλ Ταβούν και αύριο θα αντιμετωπίσει την Βέστερλο.

Σε φιλικό αγώνα προπονητικού χαρακτήρα, στο Τέχελεν (Ολλανδία), ο ΠΑΟΚ νίκησε 4-1 τη Αλ Ταβούν (Σαουδική Αραβία) και αύριο (16/7, 19:00) θα παίξει με την Βέστερλο.

Ο αραβικός σύλλογος προηγήθηκε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιντράν, για να ισοφαρίσει στο 33΄ ο Τζίμας με πλασέ, ύστερα από σέντρα του Ζίφκοβιτς.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε 1-1 αλλά στο δεύτερο ο ΠΑΟΚ ανέβασε «στροφές» και έφτασε στην επίτευξη άλλων τριών γκολ.

Ο Μουργκ με σουτ έδωσε προβάδισμα στο 57΄ και δέκα λεπτά αργότερα ο Βρακάς εκτέλεσε απευθείας φάουλ, η μπάλα χτύπησε στο κεφάλι αμυντικού και κατάληξε στα δίχτυα για το 3-1.

Στο 72΄ ο Βιεϊρίνια από αριστερά σέντραρε στο δεύτερο δοκάρι για τον Λύρατζη, ο δεξιός μπακ του ΠΑΟΚ «σέρβιρε» στον… αριστερό και ο Βρακάς έγραψε το τελικό 4-1.