Φιλική… «τριάρα» των Γυναικών στη Βοσνία

Η Σπυριδωνίδου αναδείχθηκε σε πρωταγωνίστρια της αναμέτρησης φτάνοντας στο χατ-τρικ μέσα σε εννέα λεπτά.

Με σταθερά καλή εμφάνιση σε όλη τη διάρκεια, η Εθνική Γυναικών νίκησε με 3-0 τη Βοσνία/Ερζεγοβίνη, στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι της στην Ουγγαρία.

Πρωταγωνίστρια της αναμέτρησης αναδείχθηκε η Αναστασία Σπυριδωνίδου, η οποία σημείωσε και τα τρία τέρματα του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος, σε διάστημα 9 λεπτών.

Η Ελληνίδα διεθνής άνοιξε το σκορ στο 55ο λεπτό, διπλασίασε στο 57ο και διαμόρφωσε το τελικό 3-0 ευστοχώντας και στο πέναλτι που εκτέλεσε, στο 64΄.

Το χατ-τρικ με τη «γαλανόλευκη» είναι το πρώτο για την Σπυριδωνίδου, που έχει εξελιχθεί σε μόνιμη σκόρερ της Εθνικής ομάδας.

Να σημειωθεί πως εκτός των τριών γκολ και του πολύ καλού ποδοσφαίρου, η «γαλανόλευκη» είχε και δύο δοκάρια, με τις Βεατρίκη Σαρρή και Γρηγορία Πούλιου.