Ξέσπασε στον Βόλο ο Ολυμπιακός

Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν 5-0 το θεσσαλικό συγκρότημα έχοντας πέντε διαφορετικούς σκόρερ.

Ο Ολυμπιακός «ξέσπασε» στον Βόλο τον οποίο κατανίκησε με 5-0 στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής των πλέι άουτ κι επέστρεψε στις επιτυχίες ύστερα από τρεις συνεχείς ήττες.

Στο πιο αδιάφορο παιχνίδι και απέναντι στην πιο αδύναμη ομάδα των πλέι οφ οι «ερυθρόλευκοι» είχαν να επιδείξουν πέντε διαφορετικούς σκόρερ.

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν τον αγώνα από το πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο προηγήθηκαν με 3-0. Το σκορ στο Φάληρο άνοιξε στο 19΄ ο Ντόη με το πρώτο τέρμα του στα «ερυθρόλευκα», από γέμισμα του Φορτούνη.

Ο Κασάμι διπλασίασε στο 25΄ από ενέργεια και πάσα του Βαλμπουενά, ενώ ο Μπιέλ έγραψε το 3-0 στο 45΄ μετά από ασίστ του Φορτούνη.

Ο Μπακαμπού είχε δοκάρι στο 50΄, αλλά έντεκα λεπτά αργότερα ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος βρήκε δίχτυα κάνοντας το 4-0, για να δώσει στο σκορ την τελική μορφή του ο Ελ Αραμπί με προβολή από πάσα του Μασούρα, στο 69΄.