«Τεσσάρα» της ΑΕΚ Β΄ στον Ηρόδοτο

Η Ένωση πέρασε θριαμβευτικά από την Αλικαρνασσό σημειώνοντας από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο απέναντι στην ομάδα του Ηρακλείου.

Την πρώτη νίκη μετά από περίπου 3,5 μήνες σημείωσε η ΑΕΚ Β΄. Η Ένωση επικράτησε με 4-0 του Ηρόδοτου στη Νέα Αλικαρνασσό, σε εξ αναβολής αγώνα της 10ης ημέρας στη Σούπερ Λίγκα 2 (Β΄ όμιλος).

Συγκεκριμένα, οι «κιτρινόμαυροι» είχαν να πιστώσουν με τρεις βαθμούς το ενεργητικό τους από τις 12 Δεκεμβρίου 2022 (3-0 την Προοδευτική), μετρώντας σε αυτό το διάστημα μία ισοπαλία και επτά ήττες.

Απέναντι στον Ηρόδοτο οι παίκτες του Σωκράτη Οφρυδόπουλου κυριάρχησαν από την αρχή ως το τέλος κι έφτασαν άνετα στη νίκη σημειώνοντας από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, με τους Μπότο (17΄), Χριστόπουλο (21΄, 75΄) και Παρρά (60΄).