Στους «8» του Κυπέλλου με δύο νίκες ο Άρης

Με γκολ του Μαντσίνι από τα 11 βήματα ο Άρης νίκησε και στη ρεβάνς τον Λεβαδειακό, εξασφαλίζοντας την είσοδό του στα προημιτελικά.

Με δύο νίκες προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας ο Άρης, που μετά το «διπλό» στην έδρα του Λεβαδειακού (1-2) επικράτησε των Βοιωτών και στη ρεβάνς του Χαριλάου, με 1-0.

Η ομάδα του Άλαν Πάρντιου θα βρει απέναντί της στα προημιτελικά της διοργάνωσης κατά πάσα πιθανότητα τον Ολυμπιακό, ο οποίος στο πρώτο παιχνίδι της φάσης των «16» είχε επιβληθεί με 4-1 του Ατρόμητου στο Φάληρο.

Η υπεροχή των γηπεδούχων καρποφόρησε στο 35ο λεπτό: ο Νταμπό μπήκε στην περιοχή, ο (πεσμένος) Τζημόπουλος σταμάτησε την μπάλα με το χέρι και το πέναλτι που καταλογίστηκε μετέτρεψε σε γκολ ο Μαντσίνι.

Στο 50’, το οριζόντιο δοκάρι στέρησε από τον Μάνου Γκαρθία ένα ωραίο γκο,λ ενώ το ίδιο συνέβη και στο 74ο λεπτό με τον «κεραυνό» του Καμάτσο να σταματά, επίσης, στο οριζόντιο δοκάρι του Στογιάνοβιτς.