Μουντιάλ: Οπαδός «ξήλωσε» την πόρτα του ενώ πανηγύριζε

Τον γύρο του διαδικτύου έχει κάνει το βίντεο με οπαδό της Σαουδικής Αραβίας να «ξηλώνει» την πόρτα του σπιτιού του για να πανηγυρίσει την νίκη της χώρας έναντι της Αργεντινής.

Σε ξέφρενους πανηγυρισμούς προχώρησαν οι Σαουδάραβες κατά τη διάρκεια του αγώνα, στον οποίο η Σαουδική Αραβία επικράτησε με 2-1 επί της Αργεντινής.

Μάλιστα, viral έγινε η αντίδραση ενός οπαδού που την ώρα που παρακολουθούσε το παιχνίδι από το σπίτι του, «ξήλωσε» την πόρτα για να πανηγυρίσει το νικητήριο δεύτερο γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα, η Σαουδική Αραβία με δύο τρομερές εκτελέσεις έφερε το παιχνίδι… τούμπα μέσε σε πέντε λεπτά. Η Σαουδική Αραβία, χωρίς να επιτρέψει πολλές ευκαιρίες, κράτησε μέχρι τέλους το υπέρ της 2-1 και πανηγύρισε τη μεγαλύτερη νίκη στην ιστορία της.