Πρώτη νίκη για Λεβαδειακό, 2-1 τον Ατρόμητο

Ο Λεβαδειακός σημείωσε την πρώτη νίκη του στο εφετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας με 2-1 του Ατρόμητου στην πρωτεύουσα της Βοιωτίας, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής.

Μάλιστα, με τους τρεις βαθμούς οι «πράσινοι» ξέφυγαν από την τελευταία θέση της βαθμολογίας, αφήνοντας μόνο του τον Ιωνικό.

Αντίθετα, η ομάδα των δυτικών προαστίων γνώρισε και τρίτη συνεχή ήττα στη Σούπερ Λίγκα, μετά από εκείνες απέναντι στην ΑΕΚ και τον Βόλο.

Ο Λεβαδειακός άνοιξε το σκορ στο 25΄ με ωραία κεφαλιά του Νίκα από σέντρα του Τσάπρα και με αυτό το σκορ έληξε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους και ισοφάρισαν στο 65΄ με υπέροχο τέρμα του Γάλλου μεσοεπιθετικού Ρομπάιγ.

Οι Βοιωτοί είχαν την ευκαιρία να προηγηθούν άμεσα στο 75΄, με πέναλτι που έκανε στον Μουτίνιο ο Χατζηϊσαΐας, αλλά ο Πορτογάλος σούταρε στο δοκάρι του Γιαννιώτη.

Τέσσερα λεπτά αργότερα όμως ο Σκβάρκα εκμεταλλεύτηκε νέα σέντρα του Τσάπρα και σε άδεια εστία έγραψε το τελικό 2-1.