Έκτος με την τρίτη φετινή ανατροπή ο Ατρόμητος

Την τρίτη νίκη με ανατροπή στο εφετινό πρωτάθλημα σημείωσε ο Ατρόμητος, που επιβλήθηκε με 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα στο Περιστέρι, στην αναμέτρηση με την οποία έκλεισε η αυλαία της 7ης αγωνιστικής.

Μετά την επιστροφή στα παιχνίδια με ΟΦΗ (3-1) και Ιωνικό (4-1), η ομάδα του Κρις Κόλμαν «γύρισε» και το παιχνίδι με τους Ηπειρώτες, έφτασε στους 11 βαθμούς κι ανέβηκε στην έκτη θέση της κατάταξης και τη ζώνη των πλέι οφ.

Μεγάλος πρωταγωνιστές για τους Περιστεριώτες ήταν ο Βίνταρ Ορν Κιάρτανσον, ο οποίος σημείωσε και τα δύο γκολ του Ατρόμητου σκοράροντας μέσα σε 11 λεπτά (75΄, 86΄) τα τέρματα της ανατροπής.

Ο «Άγιαξ της Ηπείρου» είχε ανοίξει το σκορ με τον Επαμεινώνδα Παντελάκη στο 63ο λεπτό, αλλά στο τέλος δεν απέφυγε την τρίτη συνεχή ήττα στη Λίγκα.