Κύπελλο Ελλάδας: «Καρέ» του Ηρακλή (4-0) με Αναγέννηση Καρδίτσας

Ο Ηρακλής έδωσε συνέχεια στις καλές εμφανίσεις των τελευταίων εβδομάδων και νίκησε εύκολα με 4-0 την Αναγέννηση Καρδίτσας στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Κυπέλλου Ελλάδας, για τον 1ο όμιλο.

Οι «κυανόλευκοι» έφτασαν στους 4 βαθμούς, όσους και ο ΠΑΣ Γιάννινα με τον οποίο μοιράζονται την πρώτη θέση και ο οποίος νωρίτερα σήμερα είχε νικήσει τον Αχαρναϊκό στο Μενίδι με 2-1.

Οι γηπεδούχοι έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι 1-0 από το 24ο λεπτό, όταν ο Κυριακίδης έκανε σέντρα, ο τερματοφύλακας της Αναγέννησης επιχείρησε κάκιστη έξοδο και ο Καρασαλίδης με το στήθος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 58’ ο Χαντί με δυνατό σουτ έκανε το 2-0, ενώ στα τελευταία λεπτά ο Ηρακλής ανέβασε κι άλλο το σκορ με δύο γκολ του Περόνε, στο 85΄ και στο 86΄, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.