Football League: Νέο «στραβοπάτημα» για την Κέρκυρα

Δεν μπορεί να «σηκώσει» κεφάλι η Κέρκυρα στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής, καθώς την ήττα από την Παναχαϊκή και την ισοπαλία με τη Ζάκυνθο ακολούθησε νέα απώλεια βαθμών.

Οι «Φαίακες» παραχώρησαν ισοπαλία 1-1 στα Χανιά μέσα στην έδρα τους, στην τελευταία αναμέτρηση της 8ης αγωνιστικής και έχασαν νέο έδαφος στη βαθμολογία και στο κυνήγι της πρώτης θέσης.

Οι γηπεδούχοι μάλιστα βρέθηκαν να «τρέχουν» για να ισοφαρίσουν, αφού στο 40ό λεπτό οι Κρήτες προηγήθηκαν με εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ του Λίτα.

Τελικά η «λύτρωση» για την Κέρκυρα ήρθε στο 86΄, όταν ο Καμπάνταης πήρε το ριμπάουντ στην απόκρουση του Μπλάζιτς σε κεφαλιά του Γεωργακόπουλου και ισοφάρισε.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, ο Παναιγιάλειος νίκησε 1-0 τον Κισσαμικό παύοντας το αήττητο της κρητικής ομάδας  στο πρωτάθλημα, χάρις στο γκολ του Μπουρλάκη στο 8ο λεπτό.