Κύπελλο Ελλάδας: Ισοπαλία (1-1) στα Γιάννενα για ΠΑΣ και Ηρακλή

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν στους «Ζωσιμάδες» ο ΠΑΣ Γιάννινα και ο Ηρακλής, στο παιχνίδι με το οποίο έπεσε η αυλαία της 1ης αγωνιστικής στη β΄ φάση του Κυπέλλου Ελλάδας και στον 1ο όμιλο.

Όλη η ουσία της αναμέτρησης ήταν συμπυκνωμένη στο τελευταίο τέταρτο, οπότε και σημειώθηκαν τα δύο τέρματα, ενώ θα πρέπει να σημειωθεί ότι και στον αγώνα του πρωταθλήματος ο «Γηραιός» είχε φύγει από την πρωτεύουσα της Ηπείρου με ισοπαλία (2-2).

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Τσάβες στο 76ο λεπτό, όταν ο Ίλιτς εκτέλεσε φάουλ από την αριστερή πλευρά και Αργεντινός με κεφαλιά έγραψε το 1-0.

Δύο λεπτά αργότερα, όμως, η μακεδονική ομάδα έφτασε στην ισοφάριση με πανομοιότυπο τρόπο: στο 78΄ και σε εκτέλεση κόρνερ του Χαντί ο Λουκίνας πήρε την κεφαλιά και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.