Βόλεϊ: Νίκη για ΠΑΟΚ, έχασε ο Μίλωνας

Η Νάφελς αιφνιδίασε τον ΠΑΟΚ κατακτώντας το πρώτο σετ, αλλά στη συνέχεια στο κλειστό της Πυλαίας υπήρχε μόνο ο «Δικέφαλος», που πιάνοντας καταπληκτική απόδοση νίκησε τους Ελβετούς με 3-1, ξεκινώντας με το «δεξί» τις ευρωπαϊκές υποχρεώσεις του για την περίοδο 2022-23.

Ο αγώνας ρεβάνς για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Challenge Cup Ανδρών θα διεξαχθεί την Τετάρτη 19 Οκτωβρίου (20:00), στην έδρα της ελβετικής ομάδας. Για να προκριθεί, ο ΠΑΟΚ χρειάζεται δύο σετ.

Ανοιχτή την υπόθεση πρόκριση στην επόμενη φάση της ίδιας διοργάνωσης άφησε ο Μίλωνας, καθώς στο πρώτο του ιστορικά παιχνίδι στα Ευρωπαϊκά κύπελλα γνώρισε την ήττα στις λεπτομέρειες με 3-2 σετ από την Χάποελ Μάτε από το Ισραήλ.

Η ομάδα της Νέας Σμύρνης για να μπορέσει να συνεχίσει στη διοργάνωση θα χρειαστεί στον επαναληπτικό της Πέμπτης 20 Οκτωβρίου να νικήσει με καθαρό σκορ (3-0 ή 3-1) για να προκριθεί απευθείας, ενώ σε περίπτωση νίκης με 3-2 σετ θα χρειαστεί να κατακτήσει και το χρυσό σετ.