Βόλεϊ: Πλησίασε τη δεύτερη θέση ο Πανναξιακός

Ο Πανναξιακός νίκησε 3-0 την ουραγό ΑΕΚ στον αγώνα που έριξε την αυλαία της 15ης ημέρας στην Α1 Γυναικών και πλησίασε στους δύο βαθμούς (38 – 36) το δεύτερο Παναθηναϊκό.

Τις ομάδες χώριζε διαφορά δυναμικότητας, με την ομάδα της Νάξου να ξεφεύγει με μεγάλες διαφορές όταν πλησίαζε η Ένωση και τον προπονητή της, Γιώργο Ρούση, να κάνει αλλαγές δίνοντας χρόνο συμμετοχής και σε άλλες αθλήτριες εκτός των βασικών.

Στο πρώτο σετ η ΑΕΚ βρισκόταν κοντά στο σκορ ως το 10-11, όταν ο Πανναξιακός με πίεση από το σερβίς και επιθετική πολυφωνία έφτασε στο +7 (13-20) για το 0-1 σετ με 17-25.

Ίδια εικόνα και στο δεύτερο σετ, με τις φιλοξενούμενες στο +9 (11-20) να κάνουν το 0-2 (17-25), αλλά και στο τρίτο, με τη διαφορά των 10 πόντων (13-23) να μειώνεται και το σετ να ολοκηρώνεται 19-25.