Εθισμός της Γκλάντμπαχ στο «διπλό», ισοπαλία για Σάλκε

Ο παίκτης που έφερε την ανατροπή-έκπληξη στο «Αρτέμιο Φράνκι» με τα τρία γκολ απέναντι στη Φιορεντίνα και χάρισε την πρόκριση στους «16» του Europa League στην Γκλάντμπαχ, ο Λαρς Στιντλ, άνοιξε στο σκορ και στο «διπλό» επί της Ίνγκολστατ.

Ο άσος των «πουλαριών» έγραψε το 0-1 στο 61ο λεπτό και ο Χαν διπλασίασε στις καθυστερήσεις για την Γκλάντμπαχ, που απομακρύνθηκε αρκετά από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 22η αγωνιστική στην Μπουντεσλίγκα, Σάλκε και Χοφενχάιμ αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στη «Veltins Arena».

Η Χοφενχάιμ υποχώρησε στην τέταρτη θέση, προς όφελος της Μπορούσια Ντόρτμουντ. Η Σάλκε προηγήθηκε στο 5΄ με τοβ Σεπφ, αλλά οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο βαθμό με το γκολ του Ρούντι στο 79΄.